Könyvkritika: K.A. Tucker – One Tiny Lie: Egyetlen kis hazugság
Olvastam pár olyan véleményt, hogy ez a kötet stand alone regényként is kezelhető. No ezzel nem értek egyet. Az Egyetlen kis hazugság pont azért volt annyira szerethető, mert ismertem a Tíz apró lélegzetet. Kacey és Livvie mindketten ugyanazt a tragédiát élték át: a szüleik brutális halálát, és a kilátástalanságot. Sőt, Livvie-nél még a nagybácsi is többet akart, mint ami illdomos lenne.
Ahogy a két részt nézem, az nekem itt a pláne, hogy a spektrum két végén álló karakter hogyan is oldja meg a belső harcait, miként kezeli a tragédiát. Kacey nyilvánvalóan lázadt: drogozott, pasizott, tönkretette magát, és csak a húga kedvéért állt talpra – erről szólt az első rész. A második már Livvie története, a lányé, akinek az egész életét meghatározták az édesapja számára intézett utolsó szavai: „Hadd legyek büszke rád„. Az már az előző kötetből kiderült, hogy Livvie mennyire tökéletes. Az Egyetlen apró hazugságban ennek a mélyére ástunk, köszönhetüen az imádnivaló Stayner dokinak.
* Kíváncsi lettél? Szerezd be kedvezményesen a kiadótól! *
Livvie esete annyira különleges! Ő az a tökéletességre törekvő, gyönyörű és okos lány, akinél az ember akaratlanul is elgondolkodik azon, hogy ő most vajon tényleg sérült? És baj-e, ha ennyire perfekcionista? A kötetből szépen, lassan átjött az, hogy igen, ez is gond lehet, de engem nem ez fogott meg a legjobban a regényben.
Szerettem azt, amit az álmokról és a célokról tanított a kötet. Livvie-nek az édesapja kilenc éves korában azt mondta, hogy orvosnak kell lennie, ő pedig elhatározta, hogy az lesz. De az álmok, a vágyak változhatnak, de ha egy halott apa kívánságainak akarsz megfelelni, az nem mindig vezethet el a boldogsághoz. Ahogy pedig mindez Livvieben realizálódott, és maga az út, amit bejárt, szerintem gyönyörűen lett levezetve.
A könyv a többi részén igazából átlagos New Adult sztorinak is mondható. Úgy nyitunk, hogy Livvie az egyetemre kerül, megismerkedik egy szexi rosszfiú, Ashtonnal, aki számos titkot őriz, barátnője is van, de láthatóan ő is ugyanúgy beleszeretett a lányba. De Livvie nem akar Ashtonnal kezdeni, és amikor megismeri a helyes és szelíd Connort, elkezd randizni vele, de valamiért csak Ashtonon jár az esze.
A romantikus szál a kötetben hol erős volt, hol nem, de bevallom, engem itt most a szerelmi háromszög nem igazán bűvölt el, talán azért, mert annyira egyértelmű volt, hogy kifelé is húz igazán Livvie szíve. A srácokat viszont kedveltem, és nem titkolom, Ashtonnak drukkoltam végig, bármennyire is bunkó megnyilvánulásai voltak. Amikor a végén kiderültek a miértek, az, hogy Ashton miért olyan, amilyen, az nálam mindent vitt, zseniális ötleteket talált itt ki az írónő.
A könyvnél viszont úgy éreztem, hogy kissé túl hosszú. A közepén a cselekmény mintha egy kissé leült volna, és valahogy nem éreztem a téteket, az izgalmakat. Persze Livvie karakterfejlődése, az, ahogy átértékeli az életét végig bámulatosan jól lett megírva, csak kicsit úgy érzem, mintha ez lenne a fincsi sonka, a dramaturgiai ív pedig egy klassz bagett, aminek a közepén nincs vaj, meg száraz is egy kicsit, és bár a sonka finommá teszi a szendót, de annyival jobb a vége – és az eleje. (Bocsi a kicsit kacifántos hasonlatért)
Az időnként felbukkanó humort szerettem, Kaceyt és Trentet is üdítő volt viszont látni. Az új mellékszereplők is érdekesek, és hát, a kórházas jeleneteken, amikor Livvie együtt volt az ikerfiúkkal, sokszor a szívem szakadt meg, hogy szegények milyen fiatalok, és a halál kapujában állnak. Azért végig drukkoltam is, hogy a lehető legjobban alakuljon a sorsuk. Ó, és Stayner minden egyes pillanata aranyat ér a könyvben, az a pasi egy zseni!
Értékelés: 8/10
A gyerekkori álmoknak felnőttkorban is ki kell tartaniuk? Elég erősek lehetünk ahhoz, hogy megváltoztassuk az életünket? A tökéletességre való törekvés előny, vagy hátrány? Többek között ezekre a kérdésekre is megadja a választ a kötet, miközben dominál benne a romantika és a humor is.
Hogy tetszik a borító? Szerintem álomszép, és annyira Livvie ez a lány, hogy az hihetetlen.
Kinek ajánlom elolvasásra? Ha már megvolt a Tíz apró lélegzet, akkor ne habozz, ezt a részt sem hagyhatod ki! 🙂
* Kíváncsi lettél? Szerezd be kedvezményesen a kiadótól! *
A Könyvmolyképző Kiadó elhozza nekünk idén novemberben a Tíz apró lélegzet folytatását. A 2. kötetben végre jobban megismerhetjük Kacey húgát, Livie-t is, és természetesen kiderül többek között az is, hogy ő miképpen dolgozta fel a gyászt, amit szülei elvesztése okozott. A múlt árnyai azonban a jövőjét is befolyásolhatják, hiszen Livie megkezdi az egyetemi éveit, ami miatt nemcsak a nővérétől, de minden megszokottól távol kerül. A lánynak muszáj lesz kilépnie a komfortzónájából, új és nehéz döntéseket hoznia, és talán, ha megengedi magának, még a szerelem is rátalálhat. Ha Ti is kíváncsiak vagytok arra, hogy Livie sorsa miképpen alakul, akkor tartsatok velünk, és játszatok az Egyetlen kis hazugság három példányának egyikéért!
Dr. Stayner, Livie pszichiátere adta az ötletet mostani nyereményjátékunkhoz. A játék során “híres” magyar pszichológusokat/pszichiátereket kell felismernetek kép és leírás alapján. A rafflecopter doboz megfelelő soraiba az orvosok nevét várjuk.
Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.Pszichológus és író egyben, 83 éves. A nemrég megjelent Gyereknevelés dán módra című könyv, utószavát ő írta.
a Rafflecopter giveaway
https://widget-prime.rafflecopter.com/launch.js11.12. Könyvvilág
11.14. CBooks
11.16. Deszy könyvajánlója
11.18. Sorok között
11.20. Angelika blogja
11.22. Never Let Me Go
11.24. Dreamword
