Sorok Között Könyves Blog Body Wrapper

Várólista: 12 könyv, amit el akarok olvasni 2026-ban!

Már nem is tudom hányadik éve, hogy belemászok a várólista csökkentés kihívásomba, de mindig elbukom. A kihívás lényege az, hogy létrehozok egy listát, amiben olyan könyveket jelölök meg, amiket el szeretnék olvasni az adott évben, és ebből a listából kell 12 könyvet elolvasni. És … még ez se jött össze. Az évszámokra kattintva megnézheted, hogy 2025-ben, 2024-ben és 2023-ban miként buktam el a kihívást. Na de majd idén összejön!

Mielőtt kitérnék arra, hogy miket nomináltam idén, azért hadd meséljem el, hogy a 2025-ös várólistámról miket sikerült elolvasnom!

Vér és hamu 3. + Örülök, hogy meghalt az anyám + Tíz nap a világvége előtt + Az utolsó levél + A lakótárs + A legjobb pasik + Ha ez kiderül + The Things About Love

Szóval igen, nagy meglepetésemre tavaly a realista kötetekből sikerült sokat olvasnom, összesen pedig a kitűzött 12 várólistás könyv helyett 8 lett elolvasva, ami azért nem tragédia, 66%-os teljesítés, de idén a 100%-ra repülök rá.

És mely várólistás könyveimből akarok legalább 12-t elolvasni idén? Íme a lista, amit egyébként most molyon is vezetni fogok, bár még sosem használtam az éves terv funkciót. Ahogy a listát nézem, úgy érzem, ez a valaha volt legerősebb, és mivel egy sorozatból akár az összes rész is szerepel rajta, úgy érzem, teljesíthetőbb lesz, mint eddig bármikor, de év végére kiderül!

FANTASY

Ali Hazelwood – Bride: Imádom Hazelwood stílusát, és kifejezetten kíváncsi vagyok arra, hogyan tudott a nagyon klassz realista regényei után boldogulni a romantasy világában.

C.S. Pacat – A rab herceg 1 + 2 + 3: Az első részt a megjelenésekor olvastam, de bevallom, nem emlékszem sokra. Most, hogy teljes a trilógia, eljött az idő, hogy egyben lezúzzam az egészet.

Cassandra Clare – Az utolsó órák 1 + 2 + 3: Nem is tudom mit mondhatnék, már a 2023-as várólistámon is ott volt ez a könyv. Mostanra már nagyon hiányoznak az árnyvadászok, rég olvastam ebben a világban, vissza akarok térni.

Holly Black – Az elrabolt örökös 1 + 2: De jó lesz, hogy most nem kell hónapokat várni egy-egy tündéres Holly Black kötet között. Biztos, hogy Oak története is ütni fog.

Jennifer L. Armentrout – Hús és tűz 1 + 2: Azt hallottam, hogy a Vér és hamu spin-off sorozata az eredetinél is jobb. Nos, azon leszek, hogy idén megtudjam.

Jennifer L. Armentrout – Vér és hamu 4.: Olyan brutális függővéggel ért véget a harmadik kötet, hogy nekem ezt tovább kell olvasnom!

Meg Cabot – A mediátor 3 + 4 + 5 + 6: Olyan kis rövidek ezek a kötetek, az első kettőt pedig annyira élveztem, és úgy visszaidézte a tinikorom, hogy szeretném idén befejezni a sorozatot.

Rainbow Rowell – Csak így tovább: LMBTQ varázslók, ami a Harry Potterre hasonlít? Hogy nem olvastam én még ezt el? Ráadásul a polcomon is ott van minden része.

Stephenie Meyer – A burok: Bevallom, a film után nem volt sok kedvem hozzá, de egy nagyon jó barátom régóta kéri, hogy olvassam el, így erre idén 100%, hogy sor fog kerülni.

REALISTA

Adam Silvera – A túlélő meg akar halni a végén: Végre, folytatódik a sorozat! Imádom ezt a világot, Silvera stílusát, kíváncsi vagyok hogyan domborítja ki most a koncepciót az író.

Adam Silvera & Becky Albertalli: Színre lép az igaz szerelem: Az első rész nekem elég lezárt, de nem úgy, ahogy én azt szeretem, szóval mindenképp kell ez a második rész a lelkemnek.

Ali Hazelwood – Ez nem szerelem: Mint mondtam, Hazelwoodból sosem elég. Ez a realista könyve is jöhet, meg igazából minden is, amit megír.

Beth Moran – A szerelem körülvesz minket: Az első karácsonyi regényét nagyon szerettem, szóval a terv az, hogy az idei karácsonyi szezont vele nyissam meg november környékén 🙂

Colleen Hoover – A szív csontjai: Ez az egyetlen CoHo könyv, amit még nem olvastam el. Na de majd idén! Fogalmam sincs, hogy miről szól, de mivel CoHo írta, rossz nem lehet.

Dustin Thao – Sam a vonalban: Baromi érdekes a kocencpió, és én nem bánom, ha megríkat egy könyv, szóval, jöhet!

Freida McFadden A tanár + A törés + A munkatárs: Annyira jó volt A téboly otthona, hogy beterveztem ezt a három Freida könyvet. Márpedig én nem szoktam pszichothrillereket olvasni. Kíváncsi leszek hogy tetszenek majd ezek.

Discover more from Sorok Között Könyves Blog

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading